Skip to main content

AMANJEDA COATS ARE EXCELLENT FOR NORTHERN WINTERS

Meeste mantlid kopranahast voodriga, Amanjeda by Katrin Kuldma moemaja

ANDRES PUUSTUSMAA FILMILE ¨KOHTUNIK¨

valmisid filmivõtete eel peaosatäitaje Mait Malmsteni ja Märt Avandi jaoks AMANAJEDA by Katrin Kuldma ülikonnad ja mantlid.

 

"Kohtunik" valiti Rooma filmifestivali põhiprogrammi
Andres Puustusmaa uus mängufilm «Kohtunik» valiti maineka Rooma rahvusvahelise filmifestivali põhiprogrammi, kus toimub ka Euroopa esilinastus.

Andres Puustusmaa on üks tunnustatumaid Eesti filmilavastajaid, minu jaoks pikaajaline sõber. Mina Andrese jaoks sõber ja mu bränd meeldib talle väga. Filmifestivalide punastel vaipadel kannab Andres ikka Amanjeda by KK ülikondi. Eks need on põhjused, miks nüüd juba enam kui kahe aasta eest mais vahetult enne Roheliste Kasside võtteid Andres minu juurde tuli ja nagu meie väikesel kodumaal tavaks - minieelarvega filmi jaoks mantlit laenutada soovis. Esimese hooga tundus maikuus sobiva mantli leidmine võimatu missioonina. Leidsime siiski lahenduse, suisa täiusliku - Sergei Makovetskile, Tõnu Karki kõrval peaosatäitjarollis, sobis ja meeldis meie Loro Piana kaamelivillast valmistatud üliklassikaline mantel väga. Mulle oli "Roheliste Kasside" esilinastusel nähtu positiivne šokk - eeldasin, et Amanjeda mantel on kaadris ühe väikese stseenikese, tegelikkus oli aga vastupidine - hr. Makovetski  jalutas meie iluduses suures plaanis kaadris enam kui kaks kolmandikku filmist. Nii olid Andresel selgelt avatud uksed uue filmiga minu poole pöördudes.

"Kohtunik" oli ka sajaprotsendiliselt sobiv ja inspireeriv film Amanjeda brändi jaoks. Mulle disainerina ei ole huvitav luua nn. filmikostüümi, midagi, mis pole seotud minu disainitunnetusega. Olen aga väga tahtnud teha filmiga koostööd juhul kui minu bränd filmile sobib. Näiteks on Brioni ja James Bondi koostöö ideaalne näide filmi ja moebrändi koostööst. Umbes nii see just oligi taaskord Andrese filmi puhul.

"Kohtuniku"  skript ja muidugi peaosatäitjate Mait Malmsteni ja Märt Avandi persoonid olid väga inspireerivad. Nii oli mudelite loomine filmi jaoks puhas rõõm. Ideeliselt mängis suurt rolli ka fakt, et filmivõtted toimusid Põhja-Soomes. Kui Andres väga murelikult mõtiskles, et Mait seal lihtsalt ära ei külmuks, siis tuli minu poolt kiire lahendus - paneme mantlile meie oma metsade kopranahkse ülimalt vastupidava ja sooja voodri. Nii ongi "Kohtuniku" jaoks valminud rõivaste puhul tegemist Amanjeda by KK brändile iseloomulikuga - funktsionaalne, kvaliteetne, konservatiivne, täpse joone ja disainiga ning perfektselt istuv. Ning kõigele lisaks on meie sügavamat filosoofiat järgiv ehk siis slow liikumise põhimõtteid kandev rõivastus nüüd kinoekraanidel. Kõige ikoonilisem toode ongi Maidu kohtunikurolli jaoks valminud mantel, mis on valmistatud Itaalia traditsioonilise villatootmispiirkonna Biella lipulaeva - Loro Piana - merinovillast ja Eestimaisest kopranahast. See mantel on pälvinud ka erilist tähelepanu ning oli ka paljude lemmikuks, kes teda Niguliste etendusel 2018 aasta novembris Mait Malmsteini kantuna siiralt imetlesid. Loomulikult ei valmista me seda mudelit seeriatootena küll aga on ta personaalselt tellitav.

Keskonnateemadele mõeldes on kopranaha kasutamine eriti oluline. Olen väga tänulik ühele oma sõbrale, kes Eesti jahimeeste poolt kütitavate loomakeste nahad kokku kogub ja nende parkimise ja töötlemise korraldamisega vaeva näeb. Muidu visataks see väärtuslik looduslik materjal  lihtsalt ära.

Koostöö Andresega sobis nii vormiliselt kui ideeliselt. Mõtlema panev film on loodud elutervete väärtuste esiletoomiseks, parema ja inimlikuma maailma ülesleidmiseks iseendas, meie ümber.